Umývanie výkladov

/Umývanie výkladov
Umývanie výkladov 2016-02-01T14:00:41+00:00

 

Umývanie a leštenie výkladov

Umývanie a leštenie výkladov vykonáva naša medzinárodná firma A SERVIS LIPKA s.r.o. po celej Slovenskej republike, Českej republike, v Rakúsku a Nemecku. Našu činnosť vykonávame od roku 1991 a za túto dobu sme získali veľmi veľa zákazníkov v obchodných centrách, na úradoch a inštitúciách. Vieme v dohodnutom termíne zvládnuť umývanie výkladov vo veľkom rozsahu, ale nerobí nám problém umyť v súkromnom byte dve okná podľa nášho cenníka aj keď za zákazníkom cestujeme väčšiu diaľku. Výklady čistíme väčšinou v obchodných jednotkách nákupných centier alebo v drobných obchodoch na námestiach miest. Túto službu vykonávame jednorazovými akciami alebo v servisných cykloch 1x za 14 alebo za 30 dní. Ďalej je možné umývanie výkladov vykonávať aj v servise 1x 90 dní a 1 x 120 dní alebo nepravidelne v časoch, ktoré si zvolí sám zákazník. Aby sa nenarušoval chod prevádzkarne, umývame výklady buď pred alebo po otváracej dobe.

Náš servisný systém je nastavený automaticky a naši zamestnanci chodia pravidelne čistiť a umývať výklady. Po kontrole je potvrdený výkaz o vykonanej práci, na základe ktorého sa fakturuje kvartálne. Je možné platiť samozrejme aj v hotovosti na PPD. Vždy vykonáme umývanie výkladov vrátane rámov a log. U výkladov a sklenených plôch sa tiež špecializujeme nanášaním hydrofóbnej impregnácie, ktorú aplikujeme pomocou technológie GlasProtect. Nanoimpregnácia je dvojfázová na liehovej báze. Táto tzv. nešpinivá úprava, je obzvlášť vhodná pre výklady a sklenené výplne so zlou dostupnosťou. Pri umývaní výkladov je dôležité dôkladne profesionálne umyť a odmastiť sklá saponátovým roztokom. Keď dobre umyté výklady a presklené plochy preschnú, tak ich na záver vyleštíme čistou a suchou bavlnenou plienkou. Keď dodržíme tento jednoduchý technologický postup, vyzerajú výklady dlhú dobu dobre. Vo výsledku je to spôsobené tým, že sa nepoužije žiadne leštidlo ani Okena atď.

Týmto jednoduchým trikom, že sa výklady vyleštia nasucho, sú okná prakticky 100% čisté a pokiaľ sa postupne znečisťujú a zaprášia sa, jedná sa o súvislú vrstvu a znečistenie nie je tak viditeľné. Aj keď už sú výklady čiastočne znečistené, máte pocit, že sú stále skoro čisté. Ak použijeme leštidlo, budú za istý čas na výklade vidieť kolesá a ťahy, ako sa leštili. Ak sa výklady dobre neumyjú alebo sa šmuhy rozleštia, po miernom zaprášení je vidieť, ako a kam sa rozleštili zvyšky pôvodnej nečistoty. Vykonávame umývanie výkladov a retailové parky pre rad významných zákazníkov a našou kvalitnou činnosťou sme získali umývanie výkladov, údržbu a servis pri čistení a umývaní výkladov vo všetkých ich pobočkách a prevádzkach.

 

výlohy 1

 

Umývanie a čistenie výkladov vo výškach

Naši zákazníci využívajú v našej firme A SERVIS LIPKA, s.r.o. veľmi často umývanie a čistenie výkladov vo výškach. Túto prácu vykonávame odborne zaškolenými pracovníkmi, ktorí majú platnú licenciu na práce vo výškach pomocou horolezeckej a speleologickej techniky. Ďalej boli títo zamestnanci preškolení podľa Zákona č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, v znení neskorších prepisov a Vyhlášky MPSVaR SR č. 147/2013 Z.z. o prácach vo výškach a nad voľnou hĺbkou. Umývanie a čistenie výkladov vo výškach sa spravidla realizuje z vysokozdvižnej plošiny alebo lešenia. Na veľmi vysoké a neprístupné miesta používajú naši profesionálni pracovníci horolezeckú techniku a zlaňovanie. Na ťažko dostupné a vo výške umiestnené sklenené plochy odporúčame aplikovať hydrofóbnu impregnáciu GSP. Sklenené plochy ošetrené touto nanoimpregnáciou sa nemusia často umývať a vydržia dlho čisté. Pri realizácii umývania výkladov vo výškach postupujú naši profesionálni zamestnanci šetrne, aby neprišlo k poškodeniu zákazníkovho majetku.

 

výlohy 2

 

Odstránenie polepov zo sklenených povrchov

Naša firma dokáže z Vašich výkladov bez akéhokoľvek poškodenia odstrániť fólie, polepy a i. Odstraňujeme a strhávame polepy, reklamy, jednorazové polepy podujatí, reklamné bannery, stavebné polepy, polepy pylónov a fólie vo výškach. Tiež zoškrabujeme lepidlo, ktoré je zvyškom po strhnutí a odstránení fólií. V súčasnej dobe sa montujú a osádzajú tabule presklených plôch a výkladov, ktoré majú na svojom povrchu špeciálnu jemne kovovú vrstvu, ktorá môže byť neodborným čistením výkladov a presklených plôch nenávratne poškodená. Veľmi často sa už stalo, že odstraňovaný polep alebo hrubá nečistota z výkladov alebo presklených plôch boli čistené iným nástrojom ako širokou, veľmi ostrou korundovou žiletkou cca 10 – 15 cm vo svojej šírke a prišlo k nenávratnej škode, okná a presklené plochy boli poškrabané a zničené. Naša firma má pre túto prácu profesionálnych pracovníkov, ktorí vedia kvalitne umyť výklady a sklenené výplne k maximálnej spokojnosti našich zákazníkov. Odborne odstránime aj staré fólie, ktoré idú veľmi ťažko strhnúť zo sklenených plôch. Také fólie je nutné odborne narezať a z výkladov po malých častiach odstrániť. Po starých fóliách zostáva lepidlo prichytené na skle a to je následne odstránené korundovou žiletkou. Po odstránení fólií výklady precízne umyjeme a vyleštíme.

 

Impregnácia výkladov

Náš systém umývania výkladov s následnou nanotechnologickou impregnáciou na sklá aplikujeme pomocou technológie GlasProtect – GSP, jedná sa o tzv. nešpinavú úpravu skiel. Tu je nutné podotknúť, že táto technológia Vám zásadnou mierou zníži náklady na údržbu výkladov, predlžuje jej životnosť a vylepšuje optický vzhľad. Je určená nielen na impregnáciu výkladov, ale je vhodná aj na strešné okná, sklenené fasády, solárne panely, skleníky, na hladké sklá a na menšie plochy skiel s jemným ornamentom. Technológia GSP impregnácia je dvojfázová na liehovej báze. Táto impregnácia má ochranný účinok proti vode a nečistote a je založená na princípe lotosového efektu.

 

výškové práce

 

Na vodovzdornej nanovrstve dochádza k zhlukovaniu vody a nečistôt do guľôčok a odvádzanie z povrchu samospádom alebo prúdením vzduchu. GlasProtect spôsobuje hydrofobizáciu, olejofobizáciu a samočistiacu schopnosť ošetreného skla. Zabraňuje uchyteniu plesní, vodného kameňa a vzniku škvŕn napr. od hrdze. Chráni pred pôsobením UV žiarenia a chemikálií do hodnoty pH13 (solí, kyselín aj zásad). Nano vrstva je odolná voči teplotám až do cca 450° C. Spojením podkladu s nano časticami je vytvorený maximálne spoľahlivý ochranný mechanizmus pre povrch. Nano formátovaný povrch zostáva však paropriepustný (resp. že má možnosť dýchať). Garantujeme záruku 2 roky, životnosť je podmienená klimatickými podmienkami. Predpokladaná životnosť podľa klimatickej námahy je spravidla dlhšia (4-5 rokov).

Napíšte komentár