Opravy fasád

/Opravy fasád
Opravy fasád 2017-11-14T21:37:25+00:00

Programom „STOP GRAFFITI“ zabezpečujeme svojim zákazníkom kompletné služby od odstránenia graffitov po opravy fasád s nanesením kvalitnej fasádnej farby značky Weber v dvoch vrstvách. Fasádne farby Weber ponúka širokú paletu farebných odtieňov spĺňajúce nielen moderné technické, ale aj aktuálne architektonické požiadavky. Sme schopní opraviť fasádu tak, že drobné dierky zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo oprýskané rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Po vykonanej oprave fasády aplikujeme antigraffitovú ochranu. Naša firma má pre túto prácu odborníkov, ktorí si vedia poradiť aj s drobnými opravmi historických fasád. Naša firma A SERVIS LIPKA s.r.o. všetky svoje služby zaisťuje po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

Natieranie fasád

Odstránenie graffitov z povrchu neochránenej fasády sa nepodarí odstrániť z plochy fasády na 100% bez jej poškodenia. Volíme vždy správny odtieň farby, akú má pôvodná fasáda, a po odstránení graffitov natierame fasádu dvoma novými vrstvami kvalitnej farby značky Weber. Následne po zaschnutí fasádnej farby na požadovanú časť nanesieme vrstvu antigraffitového ochranného náteru, ktorý našim pracovníkom pri prípadnom odstraňovaní graffitov v budúcnosti zabezpečí 100% úspešnosť v odstraňovaní graffitov z fasády. Vykonávame aj natieranie fasád vo výškach pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia, rebríka. Náš tím certifikovaných horolezcov, opraví aj ťažko prístupné miesta vo výškach. Opravy fasád pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia rýchlejšie a cenovo dostupnejšie.

 

oprava-fasady 1

 

Čistenie fasád

Čistenie fasád realizujeme nielen na rodinných domoch, ale aj na veľkých panelákových budovách a komerčných stavbách, ďalej potom na múrikoch, stenách a pod. Prevažne v mestách sa na fasádach usadzuje vrstva prachu a rôznych nečistôt. S našou technológiou sme schopní oživiť pôvodnú krásu fasády. Zabezpečujeme kompletné čistenie a umývanie fasád vo výškach použitím horolezeckej techniky. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených rias a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia.

Tlakovým strojom a aktívnou čistiacou zložkou Unisan očistíme celú plochu fasády od všetkých existujúcich prírodných machov a rias. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády, odporúčame naniesť ochranný náter Bellinzoni, ktorý má funkciu difúzneho odporu. Tým zamedzíme vytváraniu vlhkosti a tvorbe zelených rias. Tento náter má tiež funkciu antigraffitovej ochrany. Náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na Vašej budove. Naša firma vykonáva maľby a výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami Weber, aplikujeme penetrácie a úpravu podkladu povrchu, tryskáme a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa a obkladov špeciálnou chémiou.

Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

Ak je omietka na Vašu budove schátraná, popraskaná, lúpe sa farba a alebo sa drobí omietka, praskliny a drobné dierky zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo obité rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby vždy vykonáva špeciálne školený zamestnanec. Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natretím fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu ošetriť penetračným náterom, ktorý slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovú fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná.

nátěr

 

Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba podotknúť, že ak odstraňujeme graffity z neošetreného povrchu, je úspešnosť 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku.

 

Ďalšie ponuky služieb firmy A SERVIS LIPKA s.r.o.:

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Máme mnohoročné skúsenosti so strojovým čistením a tepovaním kobercov, ručným tepovaním sedacích súprav, čalúnenia. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených rias a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia . Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálne pieskovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.

Napíšte komentár