/, tepovanie kobercov/Farba na vlasy kobercu neprospieva. Radšej mu doprajte strojové čistenie. „Tepovanie, čistenie sedačiek a kobercov

Farba na vlasy kobercu neprospieva. Radšej mu doprajte strojové čistenie. „Tepovanie, čistenie sedačiek a kobercov

Ako študentky žijeme s kamoškou v menšom, dvojizbovom byte mojich rodičov, takže ušetríme aj niečo menšie za podnájom a môžeme si dovoliť komfort voľného priestoru, ktorý na intráku ostáva skôr len zbožným želaním.

Všetko…

ako vyčistiť koberecVšetko je to ako z dajakej knihy a navyše celkom úsmevné, lebo tento byt kedysi využíval môj otec. Mal však v sebe toľko predvídavosti, že ho s mamou časom nepredali a fungoval pre rodinu ako poistka pre horšie časy. Ako sa ukázalo, teraz si svoje miesto našiel. Našťastie, moji rodičia sú osvietení, a tak neprotestovali, keď som prejavila záujme žiť a študovať niekoľko kilometrov od rodného mesta. Bývať som mohla u nich, ale takto je to oveľa lepšie, a to pre obidve strany.

 

S kamoškou…

S kamoškou sa skvele dopĺňame, keďže sa poznáme už od základky. Študovať fyziku bol vždy náš sen. Ale pozor, nie sme dajaké baby, ktoré žijú vo svojej vedeckej bubline a na svoj vzhľad dbajú len málo, či vôbec. Za rohom je napríklad kaderníctvo, kde sme dosť často, a naše vlasy – aj peňaženky – by vedeli rozprávať. Kaderníčka je naslovovzatá profíčka, a tak máme u nej vždy istotu, že budeme za princezné.čím vyčistiť koberec Naviac, používa tú najlepšiu kozmetiku, ktorá neškodí vlasom, čo oceňujeme čoraz viac. Žiaľ, pred nejakým časom sa tento zabehnutý a dobre fungujúci stroj zadrhol. Pani ochorela a musela na pár mesiacov kaderníctvo zatvoriť.

To viete…

To viete, boli sme na rozpakoch, ale aj sklamané, no moja podnikavá kamarátka zahlásila, že si poradíme aj samé. Nápad bol celkom jednoduchý. Zistili sme, aké farby naša profíčka používala, kúpili ich a spoločne sa chystali na premiérové farbenie dvoch horúcich hláv. V izbe sme ponaťahovali kusy fólie, noviny a otvorili si – k ťažkej práci – fľašu vína. Potom sme si, presne podľa návodu, namiešali farbu,

ako odstrániť škvrny na koberci

nachystali nevyhnutné propriety

a skočili do toho po hlave. Išlo nám to celkom fajn, chichotali sme sa, bavili. Víno oslobodzovalo a pozornosť sa postupne vytrácala.

Nakoniec…

Nakoniec sme boli hotové. Sedela som s igelitovou čiapkou na hlave a kamoška spratávala z koberca všetky tie papiere a fólie. Náhle sa po miestnosti rozlialo ticho a obe nás oblial studený pot. Na koberci bolo niekoľko fľakov po farbe, ktoré však boli nielen rozfŕkané, ale na podrážkach papúč roznosené po ploche. Skrátka, víno a bezstarostnosť urobili svoje. Bolo nám v tom okamihu jasné, že to treba čo najrýchlejšie vyčistiť, a tak sme na nič a na nikoho nečakali. Poznášali sme doprostred izby teplú vodu, saponáty, kefu a kadečo iné. Keďže koberec tu ležal sotva pol roka, tstarostlivosť o svetlý koberecie príšerné škvrny museli skrátka preč. A podľa možnosti – bez jedinej stopy po ich existencii.

Chuť aj…

Chuť aj energia u nás boli, no farba sa nechala prosiť. Čo-to síce vyšlo, ale hovoriť o koberci, že je čistý, zaváňalo dokonalou ilúziou. Navyše kamoška dramaticky zahlásila, že by to mali vyčistiť poriadni profíci, ktorí ale nerobia s mokrým čistením, teda extrakciou, lebo sa to celé ešte zhorší a my sa môžeme ísť rovno utopiť. Asi si viete predstaviť ako mi bolo. Fľakatý koberec, čudne fľakaté vlasy, stres, nervozita a kamoška plná nápadov, komu zavolať a s kým sa poradiť. Vzala som do ruky pohár s vínom,  sadla si za komp a brblala si pod nos, že to dáme. A tak sme na webe hľadali profíkov, ktorí čistia kvalitne a odborne, dá sa s nimi slušne dohodnúť, nevyužívajú extrakčné čistenie a za svoju prácu ručia svojim dobrým menom a ešte lepšou povesťou.

Mladé baby,…

údržba koberceMladé baby, zbehlé na webe, ale príliš dlho hľadať nemuseli. Začali sme si všímať nitky kladných odkazov, recenzií, poďakovaní a hodnotení, ktoré sa v branži upratovania a čistenia kobercov objavujú. Po dajakom čase a ďalšom pohári vína sa pred nami vynorila firma A SERVIS LIPKA, ktorá vyhovovala všetkým kritériám. Ukázalo sa, že A SERVIS maká v branži už vyše dvadsať rokov, a to nanajvyš úspešne. Navyše si firma získala skvelé renomé doma aj za hranicami a drvivá väčšina klientov ju považuje za najlepšiu alternatívu v oblasti čistenia kobercov. Aj keď sa sem-tam objavili hlasy, že jej služby sú o kúsok drahšie ako ponúka extrakčné čistenie, pre nás boli dôležité len dve veci – kvalita a výsledok.

 

Ako budúce…

Ako budúce ekonómky a praktické mladé ženy sme si rozklikali okolo ich metódy čistenia všetko dôležité, nech pri finálnej objednávke poznáme aj ten najmenší detail. Koniec-koncov, iba dobre informovaný zákazník, dokáže naplno využiť všetky výhody ponúkaného produktu. No, asi tak nejako sa to píše v jedných skriptách o marketingu. Firma A SERVIS LIPKA znečistené koberece svojich klientov ošetruje výlučne pomocou overenej a účinnej metódy hĺbkového strojového čistenia, čo predstavuje na trhu tú najlepšiu technológiu v rukách skutočných profíkov.kde nechať vyčistiť koberec

Jadro tejto…

Jadro tejto metódy A SERVIS tvorí výkonná technika a progresívne technológie, ktoré sú dokonale zladené s vyškoleným a odborne zdatným personálom. Kotúčový stroj a jeho využitie potom tvoria zásadný rozdiel oproti metóde extrakčného čistenia kobercov. Mokré, teda extrakčné čistenie, ostáva napriek všetkému pre niektorých zákazníkov ešte stále lákavou, aj keď neistou šancou, ako si nechať vyčistiť koberec lacno a rýchlo. Deje sa to aj napriek upozorneniam, že takéto ošetrenie koberca býva neúčinné, zastarané, a v mnohých prípadoch, aj značne nešetrné.

Za všetkým…

Za všetkým treba zrejme hľadať obyčajnú ľudskú snahu ušetriť, a to aj s hrozbou rizika, že to veľmi nevyjde. Čo to bude stáť, tak býva prvá lacné čistenie kobercovotázka. Až potom prídu na rad myšlienky, aká bude kvalita, celkový výsledok a efektivita vynaložených prostriedkov a času. Extrakčný spôsob čistenia kobercov sa rád a veľmi často spája s úvahou, že práve táto metóda predstavuje výborný pomer kvality a ceny, čo klienta nikdy nenecháva chladným. To, že na konci takéhto čistenia svieti skoro nepodstatná finančná úspora, spojená s nevalnou kvalitou sa už takmer nekomunikuje.

Po extrakčnom…

Po extrakčnom čistení ostáva koberec bez iskry, farby sú zašednuté, nevýrazné a celkový dojem vzbudzuje značné pochybnosti. Nahnevaný a neústupný zákazník potom veľa ráz absolvuje dlhé martýrium reklamačného konania. Žiaľ, veľmi často ani po opravnom čistení nemáva koberec také parametre, ktoré klient právom za svoje peniaze očakával. Treba zdôrazniť, a to celkom jasne, že firma A SERVIS LIPKA extrakčné čistenie svojim klientom zásadne neodporúča, a to bez akejkoľvek výnimky. Systém tzv. mokrého čistenia, ktoré na trhu reprezentuje práve extrakčná metóda, sa na profesionálne a hĺbkové ošetrenie kobercov nehodí už z dôvodov používanej technológie.

Rýchle,…

najlacnejšie čistenie kobercovRýchle, často veľmi krátke vstreknutie používanej chémie do tela čisteného koberca, ktoré vzápätí nasleduje obyčajné vysatie tejto plochy, nemôže koberec v žiadnom prípade kvalitne a do hĺbky vyčistiť. To je skrátka čistá utópia. Iste, tento jednoduchý spôsob je o niečo lacnejší ako strojové hĺbkové čistenie, ale ani raz nedosiahol primeranú kvalitu. Klient sa teda môže celkom oprávnene opýtať. Ak namiesto mokrého, teda extrakčného, čistenia koberca pristúpim na modernejšie a drahšie riešenie, ktoré ponúka profesionálna spoločnosť Čistenie, tepovanie kobercov, čo získam na konci ich práce a aký bude výsledok?

Z pohľadu…

Z pohľadu dvadsiatich rokov úspešnej praxe môže firma A SERVIS pokojne odpovedať, že koberce každého klienta sú vyčistené vždy tej najvyššej možnej kvalite, precízne a načas. Naviac, zákazník získa zaujímavé výhody, ktoré extrakčný spôsob ponúkať nemôže a nevie. Ťažiskovým prvkom fungovania špecializovanej činnosti ostáva pre A SERVIS strojové hĺbkové čistenie. Tento postup dnes reprezentuje nanajvýš ľahké čistenie kobercovmoderný a vysoko efektívny spôsob ošetrenia kobercov. Naviac predstavuje spoľahlivú metódu pri riešení problémov spojených s čistením kobercov, či už v súkromných alebo komerčných priestoroch.

Už od samého…

Už od samého začiatku firma vsádzala na využívanie inovatívnych postupov a špičkových technológií. Zrealizované zákazky štandardne dosahujú mimoriadne vysokú úroveň kvality. Technickú čast predstavuje cca 50 kilogramový tlakový kotúčový stroj s rotačnými kefami,. Toto zariadenie pri čistení koberca využíva unikátny chemický prostriedok od nemeckej firmy Bosch RTS, ktorý funguje dokonale. Proces samotného čistenia začína vpravením roztoku chemickej látky do tela znečisteného koberca. Po krátkej chvíli sa potom kotúčovým strojom a jeho rotačnými kefami, začne plocha touto chemickou látkou čistiť. Vďaka mechanickému rotačnému pohybu stroj generuje aktívnu penu a tá systematicky preniká do hĺbky koberca.

rýchle čistenie kobercovVlastnosti…

Vlastnosti tejto kozmetiky odštartujú postupné odstraňovanie nečistôt, vrátane tých, ktoré sa v koberci usádzali roky. Sila a účinok chémie neomylne likviduje i alergény, roztoče a mikroorganizmy, takže koberec býva na konci práce dokonale hygienicky čistý a hĺbkovo vydezinfikovaný. V ďalšom kroku sa ku slovu dostáva výkonný, trojmotorový vysávač. Extrémne silný stroj dokáže v prvom rade rýchlo a účinne vysať zvyšky peny na koberci. Následne sa vysporiada so všetkou špinou, ale tiež roztočmi, alergénmi a mikroorganizmami. A do tretice koberec zbaví prebytočnej vody. Túto výhodu extrakčná metóda proste nemá.

Aj preto…

Aj preto je zákazník extrakčného čistenia nútený počítať s postupným sušením svojho koberca. Žiaľ, koberec sa podľa konkrétnych podmienok suší od troch až po deväť hodín, čo býva pre každého klienta nečakané a nemilé prekvapenie. Zaujímavým a cenným plusom čistiacej hĺbkové čistenie kobercovstrojovej metódy je tiež fakt, že si bez problémov dokáže poradiť i s nepríjemnými pachmi. Tieto sa do kobercov dostávajú v byte, či firme pomerne jednoducho, pričom ale dokážu skomplikovať život dosť výrazným spôsobom.

Z času…

Z času na čas sa tiež stáva, že najmä staršie koberce sú vzhľadovo natoľko zanedbané, že klient býva zmierený s faktom, že ich vyhodí. Čistenie firmy A SERVIS tak pre mnohých býva poslednou šancou ako svoj koberec ešte zachrániť. Niekedy ale vážne stačí len správne využitie modernej technológie a práce skúsených odborníkov a koberec sa znovu vráti do hry. S pomocou čistiacej strojovej metódy firmy A SERVIS LIPKA je možné z kobercov odstrániť prakticky čokoľvek. Jedinou, a pritom zásadne limitujúcou podmienkou, býva pomyselná hranica „vyčistiteľnosti“ spojená s celkovou životnosťou koberca.

V takomto…

dezinfekčné čistenie kobercovV takomto prípade sa firma – po dohode s klientom – podujme, že koberec vyčistí, ale už nemôže garantovať výsledné parametre, ktoré sú pre strojovú metódu celkom štandardné. Koberec tak bude úplne čistý a schopný kompletného užívania, ale už nikdy nedosiahne na stratenú hebkosť a sviežosť. Ale takýto priebeh mávajú len výnimočné zákazky. Bežne, na konci každej objednávky, klient dostáva dokonale čistý a vydezinfikovaný koberec, ale taktiež koberec, ktorý je celkom suchý. Aj preto odpadá potreba spojená s extrakčným systémom, teda nutnosť čakať, kým plocha vyschne. Vďaka strojovej hĺbkovej metóde sa vlas koberca navyše dokáže napriamiť a plocha tak získa späť svoj stratený objem.

Takže,…

Takže, len čo sme na webe dočítali všetky tieto zaujímavé a pre nás informácie, zavolala som do firmy A SERVIS LIPKA a dohodla si čistenie nášho koberca poničeného farbou na vlasy. Ľudia vo firme boli skutočne príjemní, milí a veľmi ochotní. Navrhli nám dobrý termín, čas aj cenu za čistenie a všetko poslali mailom. Keďže sme s predloženou zmluvou súhlasili, boli u nás o tri dni ako na koni. strojové čistenie kobercovDvaja usmievaví páni sa dali do práce takmer okamžite a išlo im to vážne od ruky.

Keďže…

Keďže mali vyčistiť celú plochu koberca, nemali problém poodťahovať aj zopár kusov nábytku, aby mali k čisteniu lepší prístup. To sa mi fakt páčilo, lebo takto sa chová profi firma. Keď mali túto prípravu za sebou, naniesli chémiu a spustili stroj. Trvalo im to zhruba hodinku a bolo po všetkom. Poviem vám, že pri pohľade na čistý, hebký a voňavý koberec som mala pocit, že ho práve teraz položili a začíname si naň len zvykať. Vyzeral naozaj výborne a stopy po farbe na vlasy boli už iba v mojej a kamoškinej hlave.

 

cena čistenie kobercovFirma A SERVIS LIPKA…

Firma A SERVIS LIPKA bezozbytku splnila dané slovo a koberec vyčistila maximálne kvalitne, precízne a naozaj rýchlo. A to ani nehovorím o vynikajúcom chovaní zamestnancov, ktorí širili okolo seba iba dobrú náladu, úsmev a pravý rozmer profesionality. Proste, všetko u nás dopadlo na jednotku. Dôkaz? Asi o týždeň prišla ku nám moja mama a pri pohľade na ten bezchybný koberec sa ma spýtala, či nepoznám dajakých profíkov, ktorí by jej vyčistili koberce v byte. Veľmi rada a s úsmevom som jej dala kontakt na spoločnosť A SERVIS LIPKA s malým dovetkom, že lepšiu adresu široko-ďaleko nepoznám.

 

 

Napísal/a | 2018-02-13T15:46:17+00:00 február 12th, 2018|strojové čistenie kobercov, tepovanie kobercov|0 Komentárov

Napíšte komentár