Upratovacia firma, ktorá mi ukázala, ako správne umývať okná

/, umývanie okien/Upratovacia firma, ktorá mi ukázala, ako správne umývať okná

Upratovacia firma, ktorá mi ukázala, ako správne umývať okná

Niekedy toho býva viac…

leštenie okien na suchoSom ako tisícky iných žien. Mám dve deti, svoju rodinu a počas pracovných dní ma najčastejšie nájdete medzi prácou a domácnosťou. Niekedy toho býva toho viac, inokedy menej, ako sa pritrafí. Ak však túžite, aby boli veci okolo vás tak akurát, máte vlastne o zábavu postarané neustále. V tomto smere som mala – ja to aspoň tak vidím – jednu veľkú výhodu. Prvých niekoľko rokov, kým boli deti ešte maličké, sme s manželom žili u mojich rodičov. Dve podkrovné izby s príslušenstvom sa tak stali našim prvým spoločným bývaním. Nebolo to celkom ideálne, ale aj vďaka tomu som úvodný nápor zvládala o niečo ľahšie. Umývanie okien Košice.

Syn mal totiž od narodenia zdravotné tažkosti, tak to na mňa padalo zo všetkých strán. Našťastie sa lekárom podaril malý zázrak a pri narodení druhého dieťaťa bol prvorodený už takmer v poriadku. Práve v tom čase sme po rokoch čakania, dosiahli na náš skutočne prvý, vlastný byt. A odsťahovali sa za životom do mesta. Na upresnenie. Moja rodná dedina je naozaj krásne miesto na Zemi. Mnoho vecí ale v nej chýbalo, chýba a dajaký ten rok ešte chýbať bude. A keď má človek dve malé deti, myslí v prvom rade na ich zdravie a budúcnosť. Takže sme odišli, aj keď ľahké to práve nebolo. Myslím, že ďalšie dôvody tu nie sú podstatné.

Také tie obyčajné príhody…

Začali sme teda hľadať samostanosť uprostred veľkomesta, vyvažovali predstavy nás dvoch a našich detí, pokúšali sa o kompromis s rodičmi. Jednoducho mali ste neustále čo robiť. A to aj v okamihu, keď si už človek myslel, že práve prekonal ďalšiu prekážku. O pod pojmom prekážka mám na mysli aj naoko banálne a všedné patálie. Manžel sa cestou z práce zabudol zastaviť pre syna v škôlke. Mne sa podarilo odpáliť práčku plnú bielizne alebo v rannom zmätku som sa vymkla pred dverami bytu v župane. Jasné, len také tie obyčajné príhody, ktoré sú o pár dní dôvodom k úsmevu alebo vtipnej historke medzi priateľmi na piatkovej párty. spol'ahlive umývanie okien

Neviem, či medzi tieto rodinné karamboly zaradiť aj ten ďalší, no dnes si myslím, že tam zrejme patrí. Hneď po nasťahovaní som si všimla, že v blízkosti nášho čerstvo dokončeného domu stojí ďalší, viac-menej zabývaný, ale po jeho oboch stranách sa intezívne stavajú dalšie tri, navlas podobné bytové domy. Široko-ďaleko tak priestor pretínali nákladné aj osobné autá, postavy mužov monterkách a prilbách, stavebné bunky alebo plechové sklady. Skrátka, tu sa ešte stále stavalo. Všetko ok, ľudia potrebujú bývať a na svoj domáci kút netrpezlivo čakajú. Horšie bolo, že toto snaženie vírilo okolo okien prach a nečistoty všetkého druhu. Stačilo pár suchých dní a sklá boli pokryté špinou a sivým, nevzhľadne odpudivým povlakom. kvalitné umývanie okien Košice

Po každom umytí…

Najprv som so všetkým bojovala a vzdorovala, takže okná som umývala pravidelne a poctivo. Časom ma to ale začalo akosi zmáhať a intervaly sa postupne predlžovali. Potom ma dokonca napadlo, že postačí stiahnuť žalúzie a tváriť sa, že sme to už takto kúpili. Napokon som to už vzdala. Po každom umytí mnou prešiel príšerný pocit, že nič horšie hádam nepoznám. Manžel už toho mal tiež plné zuby. Svojim analytickým mozgom a typickým flegmatickým hlasom sa ma v ten deň spýtal, dokedy ma tento kolotoč bude ešte baviť. Nie je predsa nič jednoduchšie ako osloviť odborníkov, skutočných profíkov, ktorí nájdu spôsobom ako s tými oknami pekne-krásne vybabrať.

Umývanie okien Košice…

No a svoje slová podporil útržkom z poznámkového bloku so svojim rukopisom. Treba ich vyskúšať, dodal. Na manželovom papieriku som si tak prečítala – upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Košice. Muž však pokračoval. Na trhu upratovacích firiem táto spoločnosť patrí už dlhé roky k špičke. Na ich web stránke, hovoril ďalej, ponúkajú aj špeciálnu službu – nano impregnáciu. V podstate ide o to, že sa vďaka nej zbavíš umývania okien na poriadne dlhý čas. Myslím si, uzavrel svoj dlhší monológ, že za tie peniaze to všetko skrátka stojí, minimálne preto, že moja žena má len jedny ruky, hmm?

Chápete, že mi po tomto nepriamom vyznaní neostávalo nič iné, ako s jeho návrhom súhlasiť. Koniec-koncov, bola som vlastne natešená, že sa to moje martýrium s čistením okien hádam konečne skončí. Manžel mi navyše nechal celkom voľnú ruku, nech si vraj v A SERVIS dohodnem podmienky, čas, peniaze a termín. Telefonát sa mi veľmi pozdával, keďže slečna na druhej strane pôsobila skutočne ústretovo a skúsene. Poradila mi, čo bude pre moje okná najlepšie, a najmä vysvetlila ako funguje technológia nano impregnácie. Cena nebola nijako dramatická a termín som si vybrala tak, aby sa nekrížil iné, rodinné aj pracovné povinnosti. Ostávalo len čakať.

Okná leštili na sucho…

umývanie francúzkých okienPo troch dňoch u nás zazvonila dvojica pánov z A SERVIS. Usmiati sympaťáci neviedli príliš dlhé reči, krátko si prezreli všetky okná a dali sa do diela. Musím otvorene priznať, že ich fortieľ a skúsenosti stáli naozaj za to. Bolo vidno, že túto neľahkú prácu nerobia po prvý raz. Všetko im to odsýpalo rýchlo a bez väčších problémov. Zhruba po hodinke boli s umývaním hotoví a začali okná leštiť. Nerobili to ale s pomocou chémie. Okná leštili na sucho, iba s kusom bavlnenej textílie a vlastných svalov. Tento spôsob bol pre mňa novinkou a výsledok ma veľmi milo prekvapil. Okná vyzerali naozaj skvele. Leskli sa a žiarili ako nové. Po prachu a nečistotách nebolo ani pamiatky.

Páni potom na vonkajšiu stranu okien ešte naniesli dohodnutý nano impregnačný roztok a boli s prácou hotoví. Bola som proste nadšená, lebo všetko klaplo na výbornú a spoločnosť A SERVIS LIPKA u nás odviedla kus perfektnej roboty. Uľavilo sa mi, snáď to je nový začiatok aj pre moju domácnosť. Ukázalo sa, že nano impregnácia bol jednoducho vynikajúci nápad. Na dlhé týždne som umývanie okien celkom pokojne pustila z hlavy. Všetky naše okná spoľahlivo odolávali okolitému prachu, nečistotám a následkom stavebných prác.

Napísal/a | 2017-11-14T13:26:39+00:00 jún 30th, 2017|Košice, umývanie okien|0 Komentárov

Napíšte komentár